PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014992}

Niezwykła prawniczka Woo

Isanghan byeonhosa Uyeongu
8,1 2 530
ocen
8,1 10 1 2530
Niezwykła prawniczka Woo
powrót do forum serialu Niezwykła prawniczka Woo

Tak, to ograny temat. Przeważnie ściema, choć przypadek Messiego powinien uczyć ostrożności. Autystyczny geniusz. Ale ta dziewczyna gra po prostu genialnie. Pierwsze odcinki na rozruch, ale w 6, gdy wyjaśnia swoją obsesję na punkcie wielorybów - 10/10. Oby utrzymali choćby zbliżony poziom do końca. Daję 9.

pantagru

na Netflixie widzę tylko 4 odcinki, napisz gdzie są do 6tego ?

ocenił(a) serial na 9
anna_gorna1988

Tylko w necie, i to w wersji z angielskimi napisami. Obecnie do 8 odcinka. Chyba do tej pory najlepszego.

ocenił(a) serial na 9
pantagru

No ja miałam kluchę w gardle, jak Woo opowiadała o wielorybach....
Fajnie zrobiony serial, choć w życiu sawanci tacy jak Woo rzadko bywają. Częściej spotkamy ludzi w spektrum takich, jak brat podejrzewany o morderstwo swojego zdolnego brata studenta medycyny...

ocenił(a) serial na 10
i_jarecka6

W spektrum autyzmu można być na poziomie 1 lub 100. Przy dobrej terapii można nawet się nie zorientować, że ktoś jest w spektrum autyzmu

ocenił(a) serial na 8
LoveZnajdzMilosc

Nie znam się na spektrum autyzmu, ale coś w tym jest. Na pewno autyzm nie jest jednolity, dlatego osoby, na których choroba nie odciska dużego piętna, kończą szkoły i pracują. Jestem właśnie na finiszu serialu. Park Eun-Bin skradła mi serce po bardzo urokliwym serialu "Porcelanowy Król" natomiast w tym serialu o zupełnie innym klimacie bardzo podoba mi się jej gra aktorska i wrażliwość. Zdaję sobie sprawę, że serial to nie życie. Autystycy i ich rodziny mają pod górkę, w kancelariach prawnych i innych większych firmach jest ogromna konkurencja i nawał pracy, stąd też raczej nie ma miejsca na dobre, koleżeńskie relacje. Sprawy pokazane w serialu , którą są na wokandzie, też nie są "zwyczajowymi sprawami", które prawnicy mogą spotkać się w swojej praktyce sądowej.
Jednak bardzo dobrze, że powstają takie seriale, które nas uwrażliwiają. Przy okazji lubię Koreańczyków za to, że w odcinkach niejako przemycają wątki kulturowe (np. sprawa uciekinierki z Północy). Teraz z zaciekawieniem będą oglądać, co scenarzyści zrobią z wątkiem miłosnym głównej bohaterki. Bardzo ujmujący jest Kang Tae Oh, młody, ale już dojrzały i tak jakby to powiedzieć "dobrze mu patrzy z oczu."

ocenił(a) serial na 10
Euterpe_filmweb

Zgadzam się z Tobą.

i_jarecka6

Mysle ze sie mylisz. Szacuje sie iz nawet 3% społeczeństwa jest nie nieneurotypowa. Dzisiaj po prostu lepiej sie diagnozuje, prowadzi TUSy i tych 90% nie zauważasz. Do tego kiedyś zwyczajnie taka osobę nazywano dziwną byla odmieńcem. Dzisiaj autystycy potrafią się doskonale maskować. Ba nawet śmiac się przekonująco z dowcipów których nie sa w stanie zrozumieć (tego ich nauczyło życie). Sa tez doskonałymi np psychiatrami czy terapeutami czy trenerami bo sa pozbawieni emocji czy teatralnośc "a bo tak wypada powiedzieć". Palarelle, przenośnie, dwuznacznosci , niedopowiedzenia to dla większości autystyków jest "czarna magia"

i_jarecka6

Nieprawda. Sama mam córeczkę z spektrum i ładnie idzie do przodu. Kontaktowa i zdolna.

ocenił(a) serial na 7
pantagru

wg mnie postać głównej bohaterki jest przerysowana, a jej zachowanie, miny i reakcje często mnie wkurzają

ocenił(a) serial na 8
Elizabeth_Inna

a ile osób zna pani z ASD, skoro twierdzi, że postać jest "przerysowana"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones